Další zázračná Češka míří na scénu. Bartůňková senzačně uspěla v Istanbulu


Ještě ani nefiguruje v žebříčku WTA, přesto už dokázala porazit 152. hráčku světa. Patnáctiletá Nikola Bartůňková si připsala senzační úspěch v kvalifikace turnaje v Istanbulu.

Mladá naděje sehrála teprve třetí duel na dospělém okruhu WTA a zaznamenala první kariérní výhru. V prvním kole kvalifikace na antuce v Istanbulu, kam se dostala díky obdržené divoké kartě, Bartůňková po setech 6:3, 4:6, 6:3 přehrála velkou favoritku Leonie Küngovou ze Švýcarska. 

Mladičká Češka vstoupila do jednoho z nejdůležitějších zápasů dosavadní kariéry bez respektu a během úvodních pěti her ztratila jen pět míčů. 

Ve druhé sadě sice nejprve otočila z 0:2 na 3:2, nakonec v ní ale tahala za kratší konec. Rozhodující dějství nicméně Bartůňková zvládla s přehledem. Nerozhodil ji nevyužitý brejkbol, počkala si na další šanci a tu v pátém gemu využila. Küngová si sice ztracený servis vzala zpět, lepší hru však v závěru předvedla česká hráčka.

Ve finále kvalifikace se utká s vítězkou zápasu mezi 307. hráčkou rankingu Irinou Fetecauovou a 182. tenistkou světa Anastasií Gasanovovou.

Postup do hlavní soutěže by byl další fantastickým úspěchem nové vlny talentovaných českých juniorek.

Bartůňková patří mezi největší naděje českého tenisu společně se sestrami Lindou a Brendou Fruhvirtovými nebo Lindou Noskovou. Vloni v jednom z prvních rozhovorů kariéry bez váhání prohlásila, že chce být světovou jedničkou a vyhrávat grandslamy.

„Jde o výjimečný talent. Třeba jen co se týče pohybu, ten je skvělý. Má takový mužský běh, rychlé nohy, to je vždycky dobře. Potenciál tam je obrovský,“ popsal Bartůňkovou pro deník Aktuálně.cz prezident klubu I. ČLTK Praha Vladislav Šavrda

Bartůňková má podle něj specifickou tenisovou techniku, která působí téměř jako anomálie. Soupeřkám se proto její hra hůř čte. Největší její zbraní je kreativita, změny rytmu, kraťasy a tenisová chytrost.