Martin Záklasník skončí v čele E.ON v ČR, vystřídá ho Claudia ViohlováAktualizace: 14.04.2021 15:20
Vydáno:

Praha – Generální ředitel energetické skupiny E.ON v ČR Martin Záklasník se rozhodl ke konci června skončit. Firmu vedl od poloviny roku 2017. Nahradí ho Němka Claudia Viohlová, dosavadní šéfka nákupu v mateřské společnosti E.ON SE. ČTK to dnes řekla mluvčí společnosti Martina Slavíková. Skupina působí na českém trhu jako distributor energie i jako její dodavatel, zaměstnává přibližně 3500 lidí.

Společnost E.ON Energie v Česku dodává elektřinu 1,1 milionu zákazníků a dalším 228.000 zajišťuje dodávky plynu, díky čemuž je podle skupiny druhým největším dodavatelem na tuzemském trhu. Skupina je i distributorem, její firma EG.D zásobuje elektřinou 1,5 milionu odběrných míst zejména v jižních Čechách, na jižní Moravě a Vysočině a dalších 110.000 odběrných míst zemním plynem, a to v jižních Čechách a v části Vysočiny. Distributora energií si lidé nevolí, vybírají si až mezi jednotlivými dodavateli.

Generální ředitel E.ON ČR Martin Záklasník (na archivním snímku z 12. února 2018) se rozhodl ke konci června skončit. Nahradí ho Claudia Viohlová. Bude první ženou, která E.ON v ČR povede.