Na oraništi uspěli domácí. Teplice zvítězily v osmifinále poháru nad Brnem 2:0

Fotbalisté Teplic zvítězili v osmifinále domácího poháru MOL Cupu nad Brnem 2:0 a postoupili do čtvrtfinále.

V Teplicích komplikoval hru oběma týmům bojujícím v lize o záchranu mimořádně těžký terén, který připomínal spíše oraniště. Po vyrovnané první půli začali po změně stran aktivněji domácí a v 59. minutě střelou zpoza vápna s pomocí tyče otevřel skóre Srb Vukadinovič.

V 71. minutě sám před brankářem Šustrem nezaváhal Kodad a připsal si první soutěžní gól v teplickém A-týmu. Severočeši poprvé na jaře vyhráli soutěžní zápas a po dvou letech prošli do čtvrtfinále poháru.

Už v úterý si jako první zajistila účast mezi nejlepší osmičkou MOL Cupu Plzeň po vítězství 3:1 nad Hradcem Králové. Úředním termínem osmifinále je dnešek, čtyři zápasy se ale odehrají až v příštích týdnech.

FK Teplice – Zbrojovka Brno 2:0 (0:0)

Branky: 59. Vukadinovič, 71. Kodad. Rozhodčí: Pechanec – Vaňkát, Volf.

Teplice: Grigar – Hyčka, Knapík, Ljevakovič (58. T. Kučera), Droehnle – Mareček – Kodad, Žitný, Trubač (81. Fortelný), Vukadinovič (81. Macej) – Řezníček (81. Vachoušek). Trenér R. Kučera.

Brno: Šustr – Hlavica, Pernica, Šural (77. Endl) – Štepanovský (60. Pachlopník), Bariš (60. Sedlák), Texl (67. Jambor), Šumbera, Záhumenský – Fila, Přichystal (67. Aldin). Trenér: Dostálek.