Recidivista se vloupal do domu s pistolí. Záchodové prkénko už odnést nestihl


K případu, který se odehrál v ulici Hráského v Praze 4, vyjížděli policisté v sobotu časně ráno. Dispečer na tísňové lince přijal informaci, že se do kolárny bytového domu vloupal muž s pistolí a nyní se pohybuje po celé budově. 

Když hlídky dorazily na místo, propátraly celý objekt, ale nalezly pouze několik vypáčených dveří. Po pachateli nebylo ani stopy. To ale policisty neodradilo. Vyzbrojeni slušným popisem, vydali se na obhlídku okolních ulic.  

Zajištěné předměty tvořily zajímavou sbírku

Štěstí se na ně usmálo po několika minutách v nedalekém parku. Podezřelý byl zadržen a po následné prohlídce se ukázalo, že je samé překvapení. Nabitá plynová pistole muže zákona asi nepřekvapila tolik jako tři sta tisíc v hotovosti v malé taštičce, či několik sáčků s drogami. 

Zdroj: Policie ČR

Pestrý byl i výběr dalších předmětů nalezených u zadrženého. Solidní sbírka nářadí, mimořádně vhodná pro každého, kdo si „zapomněl” klíče od čehokoli, dva páry značkových tenisek, rušička signálu GPS. Zřejmě už se nedozvíme, zda mladíkovi stálo za to, vypravit se se zbraní v ruce pro umělé květiny a záchodové prkénko, které si v domě nachystal a už nestihl odnést. 

„Policisté lustrací zjistili, že se jedná o dvaadvacetiletého recidivistu, který byl v loňském roce pravomocně odsouzen podmíněným trestem za majetkovou trestnou činnost, a tudíž se nyní nachází v podmínce až do roku 2022,“ sdělil policejní mluvčí Richard Hrdina. „Tomuto sedmiměsíčnímu trestu odnětí svobody se tedy nevyhne a v případě odsouzení za další trestný čin krádež se mu může prodloužit až o další tři roky,” dodal mluvčí.